Lenf Şişmesi

soru

Volkan

10 Haziran 2024 Pazartesi

Merhaba hocam. Vücudumun çeşitli yerlerinde alt üst bölgelerde lenfler şişti. En büyüğü kasıkta 19mm olarak izledindi. Lenfi hissettiğim gün kol dönmesi ameliyatım patladı içimden bayağı sıvı aktı. Şu an en büyük olan lenf küçüldü antibiyotikten sonra. Dün elle muayenede 1.5 cm den daha da küçük denildi.5-6 hekim ile görüştüm korkulacak bir şey YOk dediler. Sizce vücudun her yerindeki lenfler ameliyatın açılmasına ve enfeksiyona bağlı olarak şişer mi? Açıkçası biraz korkum oluştu. Kendimi iyi hissediyorum zaten. Ama insanın içinde korku oluyor. Şu an askerim ve acemi birlikte de çok ağır grip yaşadık tüm askerler olarak. Enfeksiyon da fazla oluyor. Doktora gidiyorum sürekli kanda ki değerler normal sadece ultrasonda en büyüğü xcm olan bir kaç lenf yazıyor ama dediğim gibi 19mm en büyüğüydü o da küçülmeye başlamış

şifre

Önceki Cevaplar

cevap

Admin

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Merhaba Volkan Bey,

Lenf bezlerinin şişmesi, vücudun enfeksiyonla savaşmaya çalıştığının bir işareti olabilir. Ameliyat sonrası oluşan enfeksiyonlar ve vücudun genel enfeksiyon durumları lenf bezlerinin şişmesine neden olabilir. Özellikle ağır grip gibi durumlar bağışıklık sistemini aktif hale getirir ve lenf bezlerinin büyümesine yol açabilir. Antibiyotik tedavisi sonrası lenf bezlerinizin küçülmeye başlaması olumlu bir işarettir.

Doktorlarınızın değerlendirmeleri ve kanda ki değerlerin normal olması da endişe etmenizi gerektirecek bir durum olmadığını gösteriyor. Ancak endişeleriniz devam ediyorsa, tıbbi kontrollerinizi aksatmayın ve sağlığınızı gözlemlemeye devam edin. Sağlıklı günler dilerim.

Çok Okunanlar

Mezenterik Lenf Nodu

Mezenterik Lenf Nodu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Memede Lenf Bezi Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Memede Lenf Bezi Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Lenf Bezi Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Lenf Bezi Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Bezi Tümörü Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Bezi Tümörü Belirtileri ve Tedavisi

Reaktif Lenf Nodları

Reaktif Lenf Nodları

Kol Altı Lenf Bezi Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kol Altı Lenf Bezi Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Grip Lenf Bezi Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Grip Lenf Bezi Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Reaktif Görünümlü Lenf Nodu

Reaktif Görünümlü Lenf Nodu

Faranjit Lenf Bezleri Belirtileri ve Tedavisi

Faranjit Lenf Bezleri Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Dolaşımı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Lenf Dolaşımı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Boyunda Lenf Nodu

Boyunda Lenf Nodu

Akciğerde Lenf Nodu

Akciğerde Lenf Nodu

Vücuttaki Lenf Bezleri Türleri ve Özellikleri

Vücuttaki Lenf Bezleri Türleri ve Özellikleri

Lenf Tümörü Belirtileri ve Tedavisi

Lenf Tümörü Belirtileri ve Tedavisi